jednogłośny dwugłos

poniedziałek, 14 listopada 2011


czyli wywiad z twórczyniami świetnego graficznego duetu Toprojekt. Dziewczyny wniosły swój talent i wyobraźnię do świata dziecięcego wzornictwa. Projektują m.in. zabawki i pokoiki, huśtawki i plakaty... wszystko ze smakiem i prostotą. Dziś Agnieszka Brzezińska i Karolina Majewska opowiadają nam o projektowaniu i o tym, co lubią czytać. Zapraszamy!skąd pomysł
Kiedy razem studiowałyśmy, a potem mieszkałyśmy, dużo rozmawiałyśmy o projektach dla dzieci. Okazało się, że mamy podobne odczucia, marzenia i plany na przyszłość. Po studiach postanowiłyśmy wspólnie zrealizować swoje pomysły. Obie mamy duży sentyment do naszego dzieciństwa i dobry kontakt z dziećmi. Zresztą konsultujemy z nimi wszystkie nasze projekty i bardzo cenimy ich uwagi.


nasz sposób na biznes
Kochamy projektowanie, to nasza pasja. Cały czas mamy w głowie słowa jednego z profesorów, który powtarzał Nam: “Jak coś projektujecie, to róbcie to tak, żeby było jak z kosmosu i powaliło wszystkich na kolana”.

gadżet, bez którego nie wyobrażamy sobie macierzyństwa
Jeszcze nie jesteśmy matkami. Wydaje Nam się, że pod tym względem wyróżniamy się na tle innych projektantów i osób zajmujących się tematyką dzieci w Polsce.

nasza ulubiona zabawka
Lubiłyśmy same sobie wymyślać zabawy: przeprowadzać wywiady i nagrywać je na magnetofon, robić namioty z koca itp. Najlepsze zabawy zawsze były na dworze.ulubione dziecięce marki
Jest ich wiele... Tak naprawdę najbardziej dla Nas liczy się to, żeby produkty były wysokiej jakości, oryginalne i funkcjonalne. W związku z tym założyłyśmy blog Design dla dzieci i nie tylko, na którym pokazujemy to, co naszym zdaniem jest godne uwagi.

strona internetowa, która najbardziej mnie inspiruje
Ostatnio jest to blog  Kickcan and Conkers  Angielki mieszkającej we Francji. Można tam znaleźć produkty pokazujące zupełnie inne podejście do projektowania dla dzieci niż to, które spotykamy w Polsce.

ulubiona książeczka dla dzieci
Bardzo cenimy polskich ilustratorów. Uwielbiamy książki Wydawnictwa Dwie Siostry, zwłaszcza te ilustrowane przez Hipopotam Studio. Fenomenalne są też książki typu pop-up JanaPieńkowskiego - Polaka mieszkającego w Anglii i przez to mało znanego w naszym kraju.
 
w Polsce brakuje nam
Cały czas brakuje Nam wyczulenia ludzi na dobre projektowanie wzornicze, a przede wszystkim graficzne. Jeśli chodzi o wzornictwo to świadomość potrzeby projektanta wzrasta, ale “grafikiem” może być każdy, kto nauczył się Corela.

plany na przyszłość
Cały czas mamy marzenia i dążymy do ich realizacji. Jeśli chodzi o Toprojekt, to trzymamy się cytatu Steve’a Jobsa “Zaczynaj od małych rzeczy, ale myśl o wielkich”.
2 komentarze:

lucyferka pisze...

Bardzo lubię Design dla dzieci i nie tylko - dobrze poznać autorki :)

kosmosik pisze...

dokładnie :-) dla nas to była niespodzianka :-) bardzo miła :-)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...