have fun po szwedzku!

czwartek, 3 listopada 2011

Little red stuga to studio stworzone przez Kasper'a i Ulrikę - parę kreatywnych designerów ze Szwecji. Ich motto to "focus on the child". I tak faktycznie jest. Ich projekty tak jakby były stworzone przez dzieci dla dzieci, pozwalają na nieskrępowaną zabawę pełną dziecięcej wyobraźni, bez narzucania funkcjonalności przedmiotu. Patrząc na nie, mam wrażenie, że Kasper i Ulrika bardzo obserwują maluchy i wiedzą co im sprawia radochę, czym i jak chętnie się bawią. Poza tym wszystko jest  bardzo estetyczne i po prostu fajne! Zresztą sami przyznają, że projektując łączą design z wiedzą z zakresu pedagogiki. Starają się stworzyć produkty, które wspierają podstawowe potrzeby rozwojowe dzieci, ich aktywność i kreatywność.

Patrząc na ich portfolio byłabym gotowa kupić każdą z tych rzeczy, bo wiem, że moje dzieci doskonale by się nimi bawiły WSPÓLNIE przez kilka dobrych lat. A do te przedmioty nie zaśmiecają dziecięcej przetrzeni i nie rażą moich gustów estetycznych :-)

No to kilka typów. Zacznijmy od pufy. O tej, zainspirowanej najwyższym szczytem w Szwecji Kebnekaise już pisałyśmy przy innej okazji:


Teraz dołączyły do niej również inne szczyty: Mount Everest, Kilimangaro i Fuji


Taki dywan, z całą masą przeplatających się dróg, autostrad, ścieżek, torów nie dość, że świetnie wyglądałby w naszym pokoju to jeszcze byłby idealnym miejscem zabaw ciuchcią, samochodzikami i innymi środkami transportu.
Kusi także wielofunkcujna poducha kwiat, która może być fotelem, matą edukacyjną, wyskocznią, odskocznią i czym tam jeszcze chcemy.


A na koniec najprostsza rzecz pod słońcem - bu! Koniec biegania z kocykami na głowie i udawania ducha. Teraz możemy robić to samo bezpieczniej bo widząc ;-)


Są też chmurki oczywiście :-)Tutaj znajdziecie ceny wybranych produktów. 

2 komentarze:

TheJovirom pisze...

przepiękne, aż chce się wyrzucić kilka mebli z pokoju :)

kosmosik pisze...

My mamy to szczęście, że jesteśmy na etapie urządzania pokoju :-)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...