testujemy: tutu du monde

niedziela, 8 stycznia 2012


To będzie opowieść o przebudzeniu małej dziewczynki. Bo jak inaczej można nazwać zachwyt dwóch mam, które ubierają swoje córki głównie w spodnie, nad sukienką obszytą tiulem? Tutu du monde to małe dzieła sztuki, które, przy całej swojej prostocie i wysmakowaniu, budzą tęsknotę za dzieciństwem i wiarą w świat dobrych wróżek. Zapewne nigdy bym nie kupiła mojej córce tutu, koncentrując się na ubraniach praktycznych i niezbędnych. Tutu, które dostałyśmy do przetestowania, okazało się być jednak czymś więcej niż ubraniem. Dla małej dziewczynki, której świat wyobraźni ciągle się miesza z rzeczywistością, sukieneczka jest jak bilet do jej fantazji, gdzie dobre duchy i księżniczki mieszkają na Zamku Królewskim, a każdy z nas ma swój czarodziejski potencjał.

Więc po pierwsze: tak, warto kupić dziecku przebranie, jeżeli tego pragnie. Odgrywanie roli (choćby to miała być ta nieszczęsna księżniczka lub baletnica) to wielka przygoda dla malucha. Kiedy Mila zakłada swoje tutu, jest w niej coś odświętnego, choć to zwykłe popołudnie i czas na zabawę.


Po drugie: Tutu du monde sa świetnie wymyślone i dobrze wykonane. Uszyte z bardzo miłej w dotyku bawełny i miękkiego tiulu, nie drapią, nie gryzą, dobrze się sprawują w praniu. Spódniczka jest przyszyta tak, aby dziecku było naprawdę wygodnie. Pomysł na te sukienki polega na tym, żeby były maksymalnie uniwersalne. Nadają się do beztroskiej zabawy czy na lekcje baletu, ale także jako strój na specjalne okazje (śluby, urodziny, itp) czy bal przebierańców. W przeciwieństwie do strojów z sieci ubraniowych, Tutu du Monde nie narzucają stylizacji, bo są dość proste. Dlatego każda dziewczynka sama może wymyslić postać, w którą chce się wcielić.

Tutu okazało się być prezentem także dla mnie. To piękny przedmiot, który zdobi pokój wisząc na wieszaczku, przypominając mi o rozmarzonych i baśniowych chwilach dzieciństwa.


Tutu du Monde wysyła swoje piękne stroje do Polski za darmo! - przesyłka idzie kilka dni - więc polecamy Wam na niezwykły prezent - dla chrześniaczek, wnuczek i córeczek. Na stronie Tutu du Monde znajdziecie sukienki (ok. 149 $), spódnice z tiulu (ok. 69 $) i dodatki. Teraz trwają wyprzedaże, więc warto poszperać w poszukiwaniu tutu, które na Was czeka.

2 komentarze:

cacaovo pisze...

bardzo fajna recenzja!, a to tutu naprawde jest zachwycajace i chyba podobnie jak wy , gdyby przyszlo mi sprawic taki prezent swojej corce chyba mialabym z niego tyle samo radosci co ona:) zwlaszcza ze u nas tez tiulowa suknia wisi centralnie w pokju corki nad jej pianinem i cieszy glownie moje oko :)
uciekam na ich strone i sprawdzam te wyprzedaze :)

ladnebebe pisze...

cacaovo, no trzeba przyznać: piękna rzecz. Sama był się w nią wbiła, tylko trochę głupio i okazji brak...

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...