porcelana dla najmłodszych

czwartek, 5 stycznia 2012

A nawet jak nie prawdziwa ta chińska, cieniusieńka (na jeden foch ;-) to wygląda równie pięknie. Także jak już sam tytuł wskazuje nie będzie to post o praktycznych plastikach z sieciówek. Raczej o tym co cieszy nasze oczy i przy okazji wyrabia gust w najmłodszych (tak sobie to tłumaczymy).  Takimi, z których same z chęcią jemy. Oto kilka znalezisk. Pierwsze nasz absolutny faworyt - "porcelana" od ko-ko-ko, czyli rosyjskiego duetu dwóch przyjaciółek. Fantastyczne ilustracje (tak to słowo nam tutaj najbardziej pasuje!). Urocze, proste i słodkie. Talerzyk

i kubeczek


Kosztują: 18$ za talerzyk, 14$ za kubeczek (+ koszty transportu). Można kupić na etsy. Bardzo miłe jest to, że talerzyki mają specjalne dziurki, także mogą służyć również jako dekoracja. Dziewczyny robią dużo rożnych fajnych rzeczy dla maluchów. Warto śledzić ich bloga.

A teraz porcelana na specjalne okazje (chyba jednak niekoniecznie na kinderbale ;-). Ale już uroczyste kolacje w gronie rodzinnym - czemu nie. Sami zobaczcie!


Niestety nie do kupienia. Cała zastawa została wykonanana w ramach jednorazowego projektu. Autorzy szwedzkie studioviolet, które też już nie istnieje (ale mamy refleks ;-). Ale żeby się zrehalibilitować na koniec coś co możecie kupić w polskich sklepach. Po pierwsze ekologiczne Smiling Planet. Wprawdzie nie porcelana, ale równie piękna! Oprócz świetnego designu wszystkie naczynka wyprodukowane są z materiału, który jest bezpieczny dla dzieci i środowiska - pochodzącego w 100% z recyclingu. Można je kupić w coocoo.pl.  Ceny 55 zł za talerzyk. 


Także polska fabryka porcelany z tradycjami nie zapomina o najmłodszych i postawiła wprawdzie na krótką, ale zawsze serię z ptaszkiem. Zatrudniła modną ilustratorkę Bożenę Rydlewską i tak oto powstały taki talerzyk i filiżanka. Całkiem ładne A na koniec coś dla fanów literatury. Czyli zajadamy jaglankę razem z Małym Księciem.


7-częściowy zestaw wraz z pięknymi sztućcami kosztuje 179 zł. Do kupienia w czerwonej maszynie. Teraz tylko nie potłuc ;-)


2 komentarze:

Agata Ma Piec pisze...

My mamy z Piotrusiem Królikiem i przetrwały nawet spadnięcie szafki ze ściany :) uwielbiam porcelanowe naczynia dla dzieci, o wiele lepiej się z nich serwuje niż z plastiku fuj!

oczywiście miszkomaszko ma już zapędy na porcelanę, ale to jeszcze trochę :D

kosmosik pisze...

Miszkomaszko rób porcelane!!! :-))) KONIECZNIE!

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...