karton zamiast lego

środa, 16 listopada 2011
Jeżeli my jesteśmy generacją klocków lego, to nasze dzieci będą zapewne pokoleniem makedo. Oto kolejny wynalazek, który, choć banalnie prosty, rewolucjonizuje sposób na zabawę.

Do wyboru mamy kilka zestawów prostych plastikowych części, za pomocą których stare kartony zamienią się w co tylko przyjdzie nam do głowy - auta, domki, potworki...


Makedo uczy myślenia kreatywnego (dorosłych, bo dzieci tej nauki nie potrzebują ;-), wyzwala wyobraźnię przestrzenną i mówi nam co nieco o recyklingu i wykorzystywaniu do zabawy tego, co mamy pod ręką. Więc jeśli czeka Was świąteczny zakup np. różowego plastikowego domku dla lalek, to może zastąpcie go zestawem makedo z adnotacją: domek zbuduj sobie sama? Gwarantuję, że taki domek DIY to świetna zabawa!

Makedo się nie nudzi, bo jest częścią tworzywa, która pozwala, aby dziecko samo spełniało swoje zabawkowe życzenia i potrzeby. I rośnie wraz z nimi. Makedo to zabawa w domu i na dworze. Dotychczas kojarzyło mi się z wiosną i majsterkowaniem na działce, aż zobaczyłam te kreacje:

Uważam, ze to świetny pomysł na niegłupi prezent świąteczny. Zestawy makedo można kupić przez Internet (choć jestem pewna, że już wkrótce pojawią się w naszych sklepach) - wysyłają także do Polski. Ceny: od 15 do 120 $.

5 komentarzy:

lucyferka pisze...

Makedo można też wygrać w konkursie http://ulicaekologiczna.pl/umysl-i-cialo/makedo-konkurs-%E2%80%9Edzieci-i-smieci%E2%80%9D/
A jak nie ma makedo pod ręką to sprawdzają się też opaski zaciskowe :)

ladnebebe pisze...

Dzięki za czujność! :-))) i linka! pozdrawiamy!

Anonimowy pisze...

Już wysłałam moje dzieła;)

Kickcan & Conkers pisze...

Yes I have written about them several times and done a giveaway on my blog - a fun idea!

kosmosik pisze...

We love Your blog! Thanks for the comment! In Poland Makedo is still a fresh idea. We hope it will be more and more popular!

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...