pakujemy na prezent

niedziela, 18 grudnia 2011

Pakowanie prezentów zostawiamy zazwyczaj na koniec przygotowań świątecznych. My zachęcamy Was do zajęcia się tym wcześniej. Może warto poświęcić temu więcej czasu i zaskoczyć rodzinę estetyką opakowania, a dzieciom podarować coś zawiniętego niebanalnie? Ze starszymi dziećmi można z pakowania prezentow zrobić naprawdę duży plac zabaw plastyczno-manualnych. Nawet jeżeli zdecydujemy się na klasyczne papier i wstążkę - to i tak to jest sposób na wspólny czas. Jednak my namawiamy Was do pakowania innego, oryginalnego, recyclingowego (:-)... Oto kilka pomysłów i gotowców, znalezionych w sieci.
Tutaj prosty sposób na pakowanie drobnych prezentów w najzwyklejsze torebki papierowe. Wystarczy torebka (taką znajdziemy w każdym hipermarkecie), flamaster i taśma dekoracyjna (możemy je znaleźć tutaj lub tu - te są naprawdę piękne!)

  
Ulubione mini eco ma jeszcze prostszy pomysł na pakowanie prezentów. Zwykły szary papier, srebny mazak i naprawdę niewielkie umiejętności plastyczne. Efekt? Sami spójrzcie!Prezenty mamy już zapakowane... Czas na przyczepienie karteczek do prezentów, żeby ułatwić Mikołajowi pracę. Oczywiście to dosyć prosta rzecz, ale możemy ją sobie delikatnie utrudnić, chcąc mieć coś wyjątkowego. Możemy na przykład wydrukować sobie te gotowce stąd  + oczywiście obowiązkowo szary papier.


I propozycje kaligraficzne... Jak wiecie, lubimy zabawę czcionką :-)


Możemy stworzyć swoje karteczki lub możemy ściągnąć gotowca stąd  (po angielsku). Tutaj jest jeszcze ciekawy pomysł na "podpisywanie" prezentow. Wcale nie muszą być literki z literek, mogą być z komiksów, kolorowych magazynów itd.


Z tej szarzyzny wybija się Joel, który, owszem, postawił na kolor, ale również trzyma się minimalizmu. Coś dla mam lubiących tkaniny i lubiących dziergać.


Do takich słodkich woreczków możemy wrzucić drobne prezenty lub słodycze. Tutaj znajdziecie tutorial i gotowce do ściągnięcia.

3 komentarze:

Ola Sowa pisze...

Czy język angielski wygląda ładniej niż polski? Poproszę o polskie napisy/podpisy. Cała jakość tego przedsięwzięcia ma polegać na tym, że to polski design!

Adrian Pawlak pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Adrian Pawlak pisze...

Ja mam podobne pomysły na pakowanie prezentów. Przeważnie do opakowywania używam zwykłego papieru pakowego https://somax.eu/288-papiery-pakowe-i-folia-pecherzykowa, który ozdabiam na różne sposoby. Zazwyczaj robię to przy pomocy specjalnych mazaków i naklejek, które związane są tematycznie z daną okazją.

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...