pasuje - nie pasuje

środa, 19 października 2011

Tak moja córka potrafi siedzieć i bez końca dopasowywać dyskutując sama z sobą... pasuje - nie pasuje. Pierwsze puzzle to świetny prezent na pierwsze urodziny. To także mądra zabawka ucząca nie tylko dopasowywania kształtów, obracania przedmiotów, ale chyba przede wszystkim cierpliwości. Postanowiłyśmy wybrać dla Was kilka propozycji z polskich sklepów.

Z całą pewnością Djeco rządzi jeżeli chodzi o ten typ zabawek. Ich wybór ma ogromny. My bardzo lubimy dżunglę bo przy okazji można pobawić się w odgłosy zwierząt i trochę pośmiać z mamy, która udaje zebrę. Bardzo dobrze wykonane. Kosztują 49 zł, do kupienia w Bokado.

Jeżeli chodzi o Djeco to bardzo ciekawie wyglądają też te puzzle warstwowe.  Ściągając kolejne warstwy poznajemy kolejne wnętrza domu króliczków. Cieszy pomysłowość i duża ilość szczegółów, mogących być pretekstem do kolejnych opowieści. Podoba nam się bardzo! Kosztują 64 zł. Do kupienia również w Bokado.


 Z oryginałów polecamy roboty. Fajne kolorowe klocki. No i zawsze to coś innego. Prosta grafika z całą pewnością pogodzi brata z siostrą. Do kupienia w fabryce wafelków. Kosztują 89 zł.

Oprócz dopasowywanek świetnie nadadzą się na te pierwsze również warianty bardziej kreatywne, rozwijające wyobraźnię. Na przykład te magnetyczne od Minimo. Świetna, kreatywna zabawa na lodówce - można wszystko. Może być tygrys, ale równie dobrze może być ptak, potwór, wiewiórka, kura, itd. Do kupienia w nowym bardzo fajnym sklepie Mamissima. Kosztuje 30 zł.

Bardzo fajnie wyglądają też te z ludowymi motywami. Abstrakcyjny kształt pozwala zarowno na ułożenie puzzli według schematu jak i luźne potraktowanie tematu. Bo przecież wcale niekoniecznie musimy je wpasowywać w drewnianą ramkę. Możemy obok stworzyć własną kombinację. Kosztują 45 zł. Do kupienia w sopolish.pl


I na koniec nasza rodzima Kalimba i jedne z naszych ulubionych puzzli "A kto to?". Może być poprawnie: Pani Koń od stóp do głów, a może być wręcz przeciwnie: konio-żyrafo-krokodyl. Kosztują 39 zł. Do kupienia w sklepiku kalimby.2 komentarze:

misialala.pl pisze...

kaszubebe już dzisiaj cała oferta w misialala.pl http://www.misialala.pl/kaszubebe

kosmosik pisze...

o fajnie! czyli przy okazji innych zabawkowych zakupów można kupić :-) to poza tym świetna opcja na prezent dla maluchów emigrantów :-) pozdrawiamy!

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...