czytamy: Nie płacz, maleństwo! (i konkurs, i taniej!)

niedziela, 3 kwietnia 2011
 
Dziś coś nie dla dzieci, ale dla rodziców: "Nie płacz, maleństwo!" poradnik stworzony w duchu idei rodzicielstwa bliskości (wyd. przez Mamania). W skrócie w tej praktyce wychowawczej chodzi o to, aby z dzieckiem współpracować i być wsłuchanym w jego potrzeby, a także - zapewnić mu maksimum bliskości emocjonalnej i fizycznej.


Zdawałoby się, że każdy rodzic pragnie w ten sposób traktować swoje dziecko, jednak w naszej kulturze ciągle mocno się trzymają poglądy takie, jak: dziecka nie należy zbyt dużo nosić, bo się przyzwyczai. Wiele osób krytykuje zwyczaj wspólnego spania, a noszenie dziecka w chuście traktuje jak kuriozum. Rodzicielstwo bliskości to zdrowa odtrutka na zimne metody wychowawcze zalecane jeszcze nie tak dawno temu. W całym zalewie poradników dla rodziców, te związane z rodzicielstwem bliskości są najbliższe dziecku, jego odczuciom. Lubię te poradniki właśnie za tę perspektywę, bo wydaje mi się właściwa, kiedy uczymy się bycia z maluszkiem, wsłuchiwania w jego głos. 

Nie płacz, maleństwo” polecałabym wszystkim tym, którzy mają ochotę rozpocząć przygodę z rodzicielstwem bliskości. W tym króciutkim, przystępnym poradniku znajdziemy rzeczowy opis przyczyn płaczu niemowląt i zbiór praktycznych rad, jak z tym płaczem możemy dać sobie radę. Dominują oczywiście sposoby „bliskościowe”: podanie piersi, utulenie, śpiewanie, kołysanie, ale i inne, które wpływają na cały nasz styl bycia z dzieckiem. Czytając „Nie płacz, maleństwo” możemy się wiele nauczyć, o ile będziemy pamiętać, że mamy do czynienia z pewną sugestią wychowawczą, i że naprawdę można być bliskim, ciepłym rodzicem, nawet jeżeli nie karmi się piersią.

Od dziś do 10 kwietnia możecie kupić książki Wydawnictwa Mamania z 10%-owym rabatem. Wystarczy wejść na stronę wydawnictwa Mamania, i przy zakupach wpisać hasło ladnebebe w miejsce na uwagi do zamówienia.

Książeczkę "Nie płacz, maleństwo" możecie też wygrać w konkursie na naszym fan page'u na Facebooku.  Konkurs ogłosimy już jutro. Zapraszamy!


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wspaniała książeczka :) Agnieszka M.

ładnebebe pisze...

i pomocna :-)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...