PUKY - póki jest za małe na rower

środa, 16 lutego 2011


Jeździk Puky to pierwszy krok przed rowerkiem biegowym (czyli takim bez pedałów). Jeśli maluch już dobrze chodzi, to chętnie nauczy się siadać na dowolnym pojeździe i odpychać nóżkami. Puky jest w całości produkowany w Niemczach i jest bardzo bezpieczny. Brak w nim ostrych krawędzi, ma za to szerokie i bardzo wygodne siodełko (bywa, że na jednym jeździ dwójka jednocześnie) i dobrze zaprojektowaną kierownicę. Jeździk toczy się wyjątkowo lekko, sprawdził sie nawet na śniegu. No i ma podgumowane kółka, więc nie robi łoskotu na wszechobecnej kostce Bauma...

Jego zaletą jest elastyczna oś kierownicy, co w praktyce oznacza tyle, że przy skęcaniu kierownica lekko się przechyla na bok pod wpływem siły odśrodkowej. To pomaga ćwiczyć dziecku zmysł równowagi i ułatwi rowerowy start. Ja go lubię także za to, że można go wygodnie złapać i nieść, kiedy dziecko już ma dość jazdy.
Puky jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych i w dwóch rozmiarach: od 74 cm i od 80 cm. Kosztuje od 169 zł - w zależności od romiaru. Do kupienia m. in. w Cristobalu i Aktywnym smyku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...