DYI: zamieszaj i gotowe

wtorek, 15 lutego 2011


Oto coś, co może zrobić każdy, niezależnie od posiadanych talentów. Zastąp sklepowe kosmetyki takimi, które zrobiłaś sama: ekologicznymi, których skład jest Ci całkowicie znany. W domowych oliwkach i kremach nie ma konserwantów, utrwalaczy, barwników, składników pochodzenia zwierzęcego… i całej masy dodatków, które skórze naszego malucha nie są do niczego potrzebne.

Podstawą samodzielnej produkcji są dobre zakupy – najlepiej zrobić je przez Internet ( duży wybór jest w bliskonatury i w sklepie ekodrogeria , a także w Mydlarni - również stacjonarnie)  albo w wyspecjalizowanych sklepach ekologicznych. Musimy się zaopatrzyć w pojemniki na domowy kosmetyk. Możemy śmiało recyklować i użyć starych, porządnie umytych pojemniczków po kremach, a także butelek po syropach (z ciemnego szkła. Światło niszczy wartość olejków. Dlatego jeśli używasz butelki z białego szkła bądź z przeźroczystego plastiku, przechowuj kosmetyk w ciemnym miejscu).

Nasz wypróbowany przepis na oliwkę:
Bazą (ok. 300 ml) oliwki dla dziecka jest olejek ze słodkich migdałów. Jest hipoalergiczny. Nadaje się do skóry małego alergika, bo leczy podrażnienia, łagodzi swędzenie i nadaje skórze właściwe pH (ważne po kąpieli). Idealny do masażu noworodków i niemowląt.

Do bazy dodajemy:
- inne olejki roślinne (ok. 200ml): z pestek moreli, z ogórecznika (dla skóry atopowej) lub z nagietka (rozgrzewa, leczy stany zapalne, ma działanie ochronne)
- kilka kropel olejku eterycznego (dla dziecka powyżej 3 miesięcy) – lawendowego lub  innego, o kojącym zapachu.

I mikstura jest gotowa. Miłych masaży!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...