Frugi, czyli ekologicznie przy skórze (gotowe!)

wtorek, 7 grudnia 2010
Starasz się nie używać jednorazowych torebek foliowych i segregować śmieci? Warto też pamiętać, że ilość środków chemicznych, których się używa przy produkcji ubrań jest ogromna. I nie ma sposobu, by tę chemię z tkanin i ubrań następnie usunąć. Część koncernów ubraniowych testuje swoje produkty pod kątem toksyczności (sprawdź, czy na metce jest certyfikat Oeko Tex), jednak nawet ich odzieży daleko do ekologiczności! W trosce o skórę naszych dzieci i o naszą planetę, rozejrzałam się za alternatywą: jest nią wełna z atestowanych hodowli i - rzecz jasna - bawełna organiczna.

Najwiekszy wybór eko-ubranek z bawełny jest chyba w Lullaby. Dziś będzie o Frugi, jednej z marek odkrytych dla nas przez ten sklep :-)


Ubranka Frugi cechują nie tylko ekologiczna i etyczna produkcja, ale także uniwersalne wzory, pomysłowe kroje (dwustronne bluzy i spodenki ), żywe kolory.Kosztują od ok. 30 zł (za body) do ok. 140 zł. ( na przykład zimowe ubranie dla większego dziecka).


Zajrzyjcie do Lullaby po organiczne inspiracje. A jeśli Wam nie po drodze, ubrania Frugi mozna też znaleźć na przykład tu, tu i tu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...