zwierzaki cudaki

czwartek, 15 marca 2012


Najbardziej lubimy takie książki dla dzieci, w które same mamy ochotę się zagłębić. W ciekawych książkach dla osób w każdym wieku przoduje chyba wydawnictwo Dwie Siostry.  M.O.D.A. czy D.E.S.I.G.N. to pozycje dla każdego, tak samo jak nasza nowa fascynacja, czyli Zwierzaki cudaki holenderskiej, wielokrotnie nagradzanej autorki Bibi Dumon Tak.

Zwierzaki cudaki to nie encyklopedia zwierząt, lecz raczej jej alternatywna wersja. O egzotycznych i zwykłych stworzeniach autorka opowiada tonem gawędziarskim, ciekawe informacje podając w formie anegdoty. 


Dodajcie do tego baśniowe ilustracje, które nawiązują do dawnych rycin w leksykonach, a otrzymacie apetyczną lekturę na popołudnia przy herbatce, z dziećmi które się garną i słuchają z wypiekami na twarzy. Czy znacie przyjemniejszy sposób na rozbudzanie ciekawości świata? Historyjki o zwierzętach są krótkie i treściwe, pełne ciepła i poczucia humoru. Podoba nam się ta mała książeczka pozbawiona przemądrzałego, naukowego tonu. A przy tym dobrze wiedzieć, że leniwiec jest tak leniwy, że rusza się raz na dziesięć dni, i to tylko po to, by zrobić kupę pod swoim drzewem!

cena: 24,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...