mały duży design

wtorek, 13 marca 2012

Fajnie, kiedy pokój malucha jest dziecięcy w klimacie i dobrze mu służy. Fajnie jednak też, kiedy ma charakter i dobrze dobrane akcenty. Lubimy ciekawe tapety, lubimy też oryginalne meble. Szczypta designu na tle prostych, dziecięcych mebli podkręca całość. Takim gadżetem idealnym są krzesła - ikony designu, zarówno te stworzone w wersji mini - jak i te od początku pomyślane dla dzieci. Przoduje tutaj z całą pewnością włoska marka Magis i jej linia dla dzieci Magis MeToo. Na swoim koncie ma takie perełki, które nie tylko ucieszą oko rodzica, ale przede wszystkim sprawią frajdę maluchom. Oto nasze ulubione krzesełka, bujaki lub inne siedziska. Zaczynamy od krzesła kot (Julian)


i bujako-krzesełka w kształcie przepołowionej tuby (Trioli)


A na koniec nasz ulubiony model Magis'a dla dzieci - piesek (Puppy):


Lubimy również (a raczej uwielbiamy!!!) projekty od Vitry. To wszak design pełną gębą, a przecież i przez dzieci bardzo lubiany. Zacznijmy od kultowego słonia, zaprojektowanego w 1945 roku. To zresztą jedna z ikon designu w ogóle. Na imię mu Eames.


I ostatnie krzesełko, które my akurat osobiście lubimy najbardziej, to miniaturka dorosłej wersji - czyli pantone junior. Jest lekki, trwały, wygodny, nawet 8 miesięczny maluch wygodnie w nim siedzi. No i ta linia...


PS. Specjalnie dobrałyśmy tak zdjęcia, aby odczarować bufonowatość designerskich produktów. Zamieniłyśmy zimne białe tło na akcję. Bo te produkty naprawdę nie tylko pięknie wyglądają - one faktycznie bawią nasze dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...