Rozumkowo nad morzem

piątek, 12 sierpnia 2011
Lubimy polskie morze i jego klimaty. W tym roku jest tam nawet jeszcze lepiej, bo dla dzieci powstała alternatywa, jeśli chodzi o nadmorskie atrakcje. Już nie tylko gofry, karuzele i dmuchane zamki. Rozumkowo to bawialnie i centra rozwoju dziecka uruchamiane na Wybrzeżu w okresie wakacji. To miejsce, gdzie maluchy mogą się pobawić fajnymi zabawkami (dominują przedmioty drewniane i zabawki ruchowe - na przykład kręgle - dzieciaki świetnie sobie z nimi radzą, nawet te roczne), pomalować, powycinać czy spróbować decoupage'u.

Rodzice mogą spokojnie wypić kawę - nad dziećmi czuwają sympatyczni i wykwalifikowani animatorzy - przetestowałyśmy ich z naszą gromadą! Podobało mi się, że potrafią zaangażować w zabawę nawet najbardziej oporne czy nieśmiałe dziecko, i skupić na sobie uwagę rozbrykanych starszaków. W Rozumkowie można też zagrać w piłkarzyki lub w grę na konsoli Wii - niby dla młodzieży, ale my, rodzice, oszaleliśmy na jej punkcie!
Poza tym jest też malowanie buzi, robienie figurek z baloników czy produkcja waty cukrowej. Od rana do 18 trwają zabawy z animatorami (dzieci od lat 3 w górę mogą przebywać bez opieki rodziców). Popołudniami można udział w warsztatach plastycznych i kulinarnych, i trochę odetchnąć od deptakowego szumu. My zaliczyliśmy produkcję kartki z nad morza (dzieci wykonują pocztówkę za pomocą technik scrapbooking’u np. przyklejają do niej muszelki, piasek, kolorowe kamyczki itd). Były też warsztaty cyrkowe i budowa rozumkowej farmy (dzieci wykonują zwierzątka - origami, długie baloniki do modelowania, papierowe rzeźby i inne).
Lokalizacje Rozumkowa zmieniają się w zależności od pogody i potrzeb wakacjowiczów, ale znajdziecie je z całą pewnością aż do 28 sierpnia w Jastarni przy molo i w Jastrzębiej Górze (przy barze Max, czyli Grzybku Heinekena). Więc jeśli i Wam nam morzem brakowało mądrej rozrywki, kreatywnych warsztatów dla dzieci oraz pomysłów na wartościowe spędzanie czasu podczas niepogody, koniecznie zajrzyjcie do Rozumkowa!


Godziny otwarcia: Jastrzębia Góra godz. 11.00 – 22.00 (warsztaty o godz.18.00 i 19.30), Jastarnia godz. 11.00 – 22.00 (warsztaty o godz. 18.00 i 19.30)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...