czytamy: Jabłonka Eli

wtorek, 19 lipca 2011


Większość rodziców zapewne kojarzy serię książeczek dla najmłodszych o Eli i Olku. Kolorowe ilustracje pokazują dzieci przy ulubionych czynnościach: zabawie, kąpieli w basenie, jedzeniu...
Tymczasem jednak dzieci rosną, a z Eli robi się pomysłowa 2-latka, która przeżywa pierwsze prawdziwe przygody.


"Jabłonka Eli" to pierwszy tom przygód dziewczynki, która weszła już w wiek przedszkolny. 


Polubiłam tę książeczkę i jej świat od razu: dzieci bawią sie w ogrodzie, wspinają się na wielki kamień i łażą po tytułowej jabłoni (a na moim nowym osiedlu jest tylko jedno porządne drzewo...).

Czytelnik wraz z Elą i Olkiem obserwuje jak jabłoń zmienia się podczas zmieniających się pór roku. W opowieści z klasycznymi, pięknymi ilustracjami zaklęta jest zwykła codzienność, z jej rytmem i porządkiem. Dla dzieci poznających świat to bardzo istotna wiedza, a książek opowiadających o dzieciach i ich doświadczeniach w tak prosty i bezpośredni sposób jest niewiele.

Zamiast wywrotowej grafiki i metaforycznej historii o zwierzątkach, mamy porządnie wydaną opowieść, która wesprze dzieci (od 3 roku życia) w obserwowaniu i rozumieniu otaczającego je świata. "Ela i jabłonka" kosztuje ok.22,90 zł. Do dostania w wydawnictwie i wielu księgarniach z ofertą dla dzieci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...