top 5 naszych ulubionych gadżetów kąpielowych

czwartek, 28 kwietnia 2011


Nasze łazienkowe opowieści mogłyby snuć się godzinami. Kąpiele, woda, chlapanie - to  lubimy najbardziej. Ale także mycie zębów, latanie na golasa, wrzucanie i wyrzucanie. Przygody łazienkowe mogłoby trwać bez końca. I jak to zwykle bywa mamy swoje ulubione gadżety kąpielowe, które uprzyjemniają nam ten nasz mokry czas. Zaczynamy wyliczanie - top 5!

Na pierwszym miejscu są kaczki. Tym razem nie gumowe. Kaczki plastikowe od SKIP HOP'a. Kaczkami polewamy głowę, do kaczek pakujemy kaczki gumowe i inne zdobycze np. zakrętki od szamponów. Z kaczki do kaczki przelewamy wodę i eksperymentujemy. Robimy wodospad mały i duży. A jak mama nie patrzy to pijemy z nich  tajemnicze mydlane mikstury. Podsumowując kąpiel bez kaczek się nie liczy. Kaczki są trzy. Kosztują 44 zł do kupienia między innymi w mamiegamietublu i coocoo.


Na miejscu drugim także SKIP HOP i jego gumowy wieloryb. Wieloryb jest mniej atrakcyjny dla dzieci, bardziej dla rodziców. Nakłada się go na niefajnie wystający i niebezpiecznie twardy kran. Dzięki niemu czujemy się pewniej wypuszczając samodzielnie malucha na otchłanie dorosłej wanny. Kosztuje 59 zł. Do kupienia w mamiegamie i coocoo.


Miejsce trzecie to bardzo sympatyczny czasoumilacz mycia zębów. Mycie zębów mojej córce zajmuje przeciętnie... 3 sekundy :-) Z czasoumilaczem trwa... odrobinę dłużej. Bo można zapatrzeć się w pirata, tajemniczą truciznę, sypiący się piasek... Rodzicom też się przydaje. Kosztuje 34 zł. Do kupienia w hb sklep. Pamiętacie o naszej ładnej promocji?Na miejscu czwartym są buciki Imse Vimse, wprawdzie dedykowane do kąpieli morskich, ale równie dobrze sprawdzają się w wannie. Maluch może bezpiecznie zdobywać nowe, nieodkryte dotąd mokre zakamrki. Kosztują ok. 45 zł. Do kupienia w pieluszkarni.

I na koniec mojej listy kąpielowych gadżetów postanowiłam umieścić kredki do rysowania w wannie. My codziennie tworzymy nasze nowe dzieło. Dorysowujemy. Zmywamy raz na jakiś czas. Pewnie ich wybór jest całkiem spory. My nasze kupiłyśmy w mothercare, po 35 zł.

Ciekawe jesteśmy jakie są Wasze ulubione gadżety kąpielowe? Co Wy byście mogli nam polecić?


4 komentarze:

TheJovirom pisze...

kredki, farbki, i inne gadżety rysujące po wannie i kaflach łazienkowych, co prawda ja jako mama nie bardzo lubię je szorować , ale dziecię uwielbia nimi rysować :) kredki z mothercare wygrywają

kasia wska pisze...

kubeczki z ikei - niektóre mają dziurki, a inne pofalowane krawędzie do wylewania wody "paseczkami", do tego można je ustawiać w wieżę, a przy zanurzaniu ich w wannie robić bąbelki - a kosztują grosze.
o, takie:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80021008

drugi hit to geomagi - magnesowe półkule i dyski, można je łączyć, do tego grzechoczą i unoszą się na wodzie. no i można z nich robić zwierzątka (seria morska lub farmerska).
np tutaj:
http://geomag.pl/content/view/58/83/
widziałam je w merlinie, ale chyba dość łatwo je dostać.

no i kredkę też mamy - jedną o wielu końcówkach, wygląda jak wielokolorowa rozgwiazda. ale nie pamiętam, gdzie kupiona :(

aha - i bańki przecież! bańki mydlane to podstawa :)

kosmosik pisze...

kubeczki z ikei - świetne! znamy! geomagi - musimy spróbować - wyglądają bardzo fajnie. taką kredkę widziałam w mamiegamie. bańki! racja! dzięki za świetne inspiracje!

dsmiatek pisze...

U nas wygrywają kąpielowe gadżety Tinti- kolorowe pianki, mydła, kąpielowe konfetii, hałasujące kryształki, "magiczne" kule z niespodzianką.
www.tinti.com.pl
Można je kupić w m.in. Smykach.
Jedyna wada, że sa to gadżety "zużywalne" i trzeba wydać kolejne złocisze na nowe zapasy;-)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...