eko test

poniedziałek, 19 października 2009
Segregujesz śmieci? Nie używasz torebek plastikowych? Jak myjesz zęby to zakręcasz wodę? Nie zostawiasz ładowarki podłączonej w kontakcie? Robisz siusiu pod prysznicem? A z drugiej strony cenisz wygodę i nie potrafiłabyś zastąpić komfortu pieluch jednorazowych?

Dla takich freaków mądrzy ludzie wymyślili ekologiczne pieluszki jednorazowe - wyprodukowane z surowców odnawialnych, biodegradowalne w około 70%. I tak np. w pieluszkach Wiona jedynie rzepy i pochłaniacz nie rozkładają się, natomiast powierzchnia nieprzemakalna rozkłada się w 100% w ciągu zaledwie kilku miesięcy. A to dlatego, że jest zrobiona na bazie skrobi kukurydzianej niemodyfikowanej genetycznie. Dla porównania zwykły pampers potrzebuje od 300 do 500 lat produkując przy okazji, w czasie swojego leżakowania, masę szkodliwych dla środowiska substancji.

Niestety jednorazowe pieluszki ekologiczne nadal pozostają produktem niszowym. Ja znalazłam w necie trzy miejsca gdzie można kupić Wionę: ekodzieciak , ekomaluch i tuliluli. Także ich ceny w porównaniu do zwykłych pieluch są wyższe. A dla zainteresowanych tutaj można poczytać więcej o jednorazowych pieluchach zarówno tych eko jak i nie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...