eko-brygada

wtorek, 8 listopada 2011

Co powiecie na ciekawą, świetnie zilustrowaną książeczkę dla dzieci, która dodatkowo przystępnie tłumaczy zagadnienia dotyczące ekologii? I co powiecie, jesli Wam wyjawię, że tę książeczkę można ściągnąć za darmoszkę ze strony założonej przez Ministerstwo Środowiska? Brzmi dziwnie?  A jednak to prawda. Zacznę od tego, że powstaje strona www dla dzieci z grami zabawami edukacyjnymi. Ma być podział wiekowy ( w sumie od 4 do 11 lat) i rubryczka dla dorosłych. Ale póki co prawdziwym hitem pozostaje lektura Zielonej Brygady.
 
Dziewięć wierszyków, w których dzieci znajdują rozwiązania dla różnych eko-zagrożeń, opatrzono ilustracjami Agnieszki Prus. I wierszyki i grafiki są nieprzekombinowane, zrozumiałe dla małego dziecka i zabawne. A sposoby na ekologiczny styl życia przedstawiono we właściwej skali, dostępnej małemu człowiekowi.  Nasz regał książkowy przywita więc swoją pierwsza pozycję ściągniętą z Internetu. Dziękuję, panie Ministrze!

5 komentarzy:

lucyferka pisze...

Dziękujemy za info, książeczka już ściągnięta :)

ladnebebe pisze...

u nas też :-)

kosmosik pisze...

Cieszymy sie :-) to naprawde świetny projekt! Oby wiecej takich!

Anonimowy pisze...

Jak miło, że przypadkiem udało mi się tutaj trafić. Cieszę się, że pomimo tego, że książka nie trafiła do powszechnej dystrybucji, żyje własnym życiem i znajduje odbiorców!

pozdrawiam
Agnieszka Prus

kosmosik pisze...

Agnieszko oczywiście! To naprawdę świetna publikacja! Chcemy więcej takich projektów!A internet to jak najbardziej powszechna dystrybucja :-) My o tym wiemy najlepiej :-)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...